הסיכסוך הישראלי – פלסטיני

הפעולה השמית רואה את הסיכסוך בין הישראלים לבין הפלסטינאים כתופעה לא טבעית שנוצרה ולובתה על ידי גורמים חיצוניים. אנו שואפים להשיג אחדות ושלום ביננו משום שאנו מאמינים שהעמים הקרובים ביותר לעם היהודי הם העמים השמים האחרים שגם הם, כמונו, ילידי המזרח התיכון. אנו קשורים אחד לשני תרבותית, ערכית, במורשתנו המשותפת, ובאבותינו המשותפים.

עד הכיבוש הבריטי, נהנו היהודים והערבים החיים בפלסטינה דאז מיחסים טובים אחד עם השני. עם הכיבוש הבריטי, יושמה המדיניות הקולוניאליסטית של "הפרד ומשול"  אשר יצרה קונפליקט מלאכותי במטרה לקדם את האינטרסים האימפריאליסטים במזרח התיכון. בעקבות פעילותם של לוחמי חירות מחתרתיים, השלטון הבריטי אשר שלט בפלסטינה  שלושה עשורים הגיע לסיומו. הסכסוך הערבי-יהודי המתמשך הלך וגבר עקב התערבות בלתי פוסקת של גורמים חיצוניים שלעיתים התחרו זה בזה ולעיתים שיתפו פעולה זה עם זה על מנת לשלוט במזה"ת.

בשנים האחרונות ברור לכל כי האימפריאליזם האמריקאי הוא הגורם הדומיננטי באיזורנו. הוא השולט בממשלות רבות ומצליח להפיל את אותן ממשלות אשר אינן מוכנות לציית לאג'נדה האמריקאית. כאשר לא עולה בידה של ארה"ב לשחד או להפיל מנהיגים פוליטיים אשר אינם משתפים פעולה עמה, היא נוקטת בהתערבות כלכלית, צבאית ובכיבושים ברוטאליים. כל זאת על מנת להגן על האינטרסים של התאגידים הבין לאומיים באיזור.

ארה"ב מתגלה כספקית הנשק הגדולה ביותר באיזורנו ובעולם. רק בשנת 2011, מכירות הנשק הבינלאומיות של ארה"ב הגיע לסך של 66.3 מיליארד דולר, יותר מ-75% מסך שווי שוק הנשק העולמי המוערך בכ- 85.3 מיליארד דולר באותה שנה. (רוסיה הופיעה במקום השני הרחוק ברשימה עם עסקי נשק בסך 4.8 מיליארד דולר). בעוד הדיפלומטיים האמריקאיים מרבים לדבר מהשפה לחוץ על שלום במזה"ת ולעיתים קרובות משתדלים לכפות פתרונות מלאכותיים, ברור כי שלום אמיתי באיזורנו רק יזיק לאינטרסיים הכלכליים האמריקאיים.

הפעולה השמית רואה את הסכסוך האמיתי במזה"ת לא כסכסוך בין העם היהודי והעמים הערביים, אלא כסכסוך בין כל ילידי האיזור השונים, לבין הגורמים הזרים המבקשים לנצל, לחמש ולממן אותנו בעוד הם כופים עלינו מדיניות שרק תקדם את האינטרסים של הקפיטליזם העולמי על חשבוננו.